CzechRepublicEnglish (UK)

Prachovské skály - poslední slanění

 
Během krásného babího léta členové LKP (Lezecký kroužek Prachov) na Prachově po osmi letech obnovili tradici posledního slanění na věži Sv. Václav, které se pořádalo (a po svém znovuzrození bude snad opět pořádat) 28.9.- svátek Sv. Václava.

DSC 0116

Dopoledne se lezci rozprchli po Skalním městě, aby se pak kolem třetí hodiny odpoledne sešli pod Svatým Václavem. Pár zdatných borců nejprve vylezlo na vršek – Sv. Václav je nejobtížněji dostupná věž na Prachově. Poté společnými silami vytáhli na vrchol 50 l sud piva a kytaru. Pro snadnější dostupnost zbylých účastníků bylo z věže Šašek nataženo mostění, takže kdo chtěl, mohl se beproblémů připojit.

DSC 0026

Kytara hrála, pivo teklo proudem a veselé písně se nesly skalním městem ještě dlouho po setmění.

S pivním sudem bylo manipulováno tak, aby nebyla poškozena skála. Nikomu ze zúčastněných se nic nestalo a nikde nezůstal nepořádek. Za sebe můžu říct, že to byla párty jak se patří. Sud se sice vypít nepodařilo, ale všichni se o to ze všech sil snažili. Někteří dokonce usnuli vyčerpáním1

DSC 0111

Poslední slanění je setkání horolezců na konci lezecké sezóny, kde se před zimou rozloučí se skalami, ve kterých jim bylo během roku tak dobře.
Na Prachově sezóna končí 31.10, ale slanění se tradičně pořádá o měsíc dříve. Kdy také lézt na Sv. Václav než na jeho svátek?