CzechRepublicEnglish (UK)

Jarní slaňování - 5.5.2012

Počasí bylo v tento termín perfektní a myslím si, že si akci užil nejen Milan, ale také zbytek výpravy.
FOTO GALERIE->PŘIVÝŠINA 5.5.

Dobrý den,chtěl bych se s Vámi podělit o zážitky ze slaňování kterého jsem se zúčastnil 5.5.2012 a popsat ostatním, kteří se tam chystají aby věděli do čeho jdou :-)

Domluva ohledně slaňování byla více než dobrá. Jelikož jsem jel na slaňování z velké dálky, tak jsem potřeboval co nejpodrobnější údaje o tom, zda se slaňovat bude nebo ne. Dále jsem potřeboval vědět, kde bude sraz. Tyhle údaje jsem dostal dostatečně dopředu, tudíž nebyl problém s naplánováním celé cesty.

DSC01719

Po příjezdu na sjednané místo jsme se nahlásili a počkali na hodinu "H" (9:30). Poté jsme se prošli přibližně 10 minut krásnou přírodou a byli jsme na místě.Jelikož patřím k mírně pokročilým horolezcům, tak jsem byl zvědavý jestli se ve mě probudí nějaký adrenalin či nikoliv.

DSC 0054

Po nasoukání do vybavení jsme vystoupali na místo, odkud jsme se měli slaňovat. Výhled byl úžasný. Počasí také, nic nebránilo tomu užít si to naplno.

Video od Karla - dalšího účastníka této akce. Poznámka z youtube - "Toto video dříve obsahovalo zvukovou stopu chráněnou autorskými právy. Kvůli uplatnění nároku vlastníka autorských práv byla zvuková stopa ztišena."

Když p. Novotný (později Vašek – všichni jsme si potykali hned na začátku) připravil lana a ukázal nám co a jak, šlo se na věc. První slanění šlo lehce, avšak s trochou nejistoty. Je to přeci jen pískovec a není to normální skála, ale když už člověk udělá pár krůčků několik desítek metrů nad zemí, tak se pak rozkouká  a jde to lépe. Druhé slanění šlo také velice dobře. Při třetím slanění byl bonus, nebudu napovídat, ale to bylo něco! Nástup na slaňování byl už tak adrenalinový zážitek, natož pak slanění jako takové. Dole jsme si udělali hromadné focení a šlo se nahoru za Vaškem.

DSC 0060

Tam jsme se rozloučili a zůstali jsme ještě chvíli na místě a kochali se výhledem.

DSC01906

Pokud někdo zvažujete první i druhé krůčky horolezectví, nebo jen chcete zažít opravdový adrenalin pod dozorem zkušeného horolezce, tak můžu tuhle akci jen a jen doporučit.